ZPKB Łańcut - O firmie

O nas

ZPKB POSIADA DŁUGĄ HISTORIĘ

Nasza firma szczyci się długą historią. Była to połowa lat 80. kiedy założyciel, Janusz Głowiński podróżował po kraju, odwiedzając wszystkie istniejące kopalnie. Zadawał sobie ten trud, aby zrozumieć „indywidualny” charakter każdego polskiego kamienia. Po powrocie do domu z niecierpliwością czekał na wybrane przez siebie bloki, by móc przekształcić je w solidne, niezwykłe dzieła.
Liczba pochwał otrzymywanych od klientów motywowała pana Janusza do dalszego zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności. Dlatego postanowił rozszerzyć zakres podróży o miejsce narodzin przemysłu kamieniarskiego – Włochy, do których wybierał się tak często, jak tylko mógł. To właśnie tam zapoznał się z wieloma odmianami kamienia oraz zgłębiał tajniki najbardziej zaawansowanych metod cięcia i montażu.

WYROBY KAMIENNE, KTÓRE POZOSTAJĄ PIĘKNE I NIETKNIĘTE PRZEZ DZIESIĘCIOLECIA

Trudno powiedzieć, ile rodzajów kamienia przerabialiśmy na przestrzeni lat. Zdecydowanie kilkaset odmian marmuru, granitu, onyksu, brecci, trawertynu, wapienia, piaskowca, a także większość znanych materiałów kamieniopodobnych.
Wykonaliśmy i zamontowaliśmy niezliczoną ilość podłóg, okładzin, klatek schodowych, blatów kuchennych, łazienkowych, lad barowych, parapetów i kominków. Uczestniczyliśmy w budowie i renowacji kościołów, kaplic, rezydencji, kompleksów mieszkalnych, hoteli, budynków użyteczności publicznej, restauracji, kawiarni, pubów i butików.
Niezależnie od poziomu złożoności projektu, zawsze dostosowujemy nasze podejście do indywidualnych potrzeb każdego klienta. W rzeczywistości, w ZPKB mocno wierzymy, że prace kamieniarskie można ocenić pozytywnie tylko wtedy, gdy pozostają piękne i nienaruszone przez dziesięciolecia. Trwałość każdej realizacji wynika z odpowiedniego doboru kamienia. Ilekroć nasi klienci wyjaśniają nam swoje wymagania względem kolorystyki oraz wzoru, który chcieliby uzyskać, proponujemy szereg materiałów odpowiednich do omawianego projektu pod względem technicznym oraz wizualnym.

SKONCENTROWANI NA JAKOŚCI

Wybranie materiału najlepiej dopasowanego do każdego projektu nie wystarczy, by zbudować atrakcyjne i trwałe dzieło: ważne jest również prawidłowe przeprowadzenie wszystkich etapów, które składają się na proces produkcji i montażu. Dbałość o szczegóły i wysoki poziom dokładności to cechy charakterystyczne ZPKB. Każdy element gotowy wycięty w zakładzie przechodzi szereg kontroli jakości. Nasi pracownicy są doświadczonymi ekspertami, którzy w swojej pracy używają najlepszych dostępnych na rynku środków do mocowania kamienia, fugowania oraz impregnacji.

DOSKONAŁA OBSŁUGA POSPRZEDAŻOWA

ZPKB zapewnia swoim klientom okresową usługę odnawiania i ponownego polerowania powierzchni kamiennych narażonych na intensywne użytkowanie. Taki kompleks zabiegów przywraca materiał do pierwotnego wyglądu.